EnergY-MU
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

EnergY-MU

~~**~~ EnergY-Mu TeaM!!!:D~~**~~
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» MU.ONSKY.RO !!!
Probleme cu punctele Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 5:35 pm Scris de klash

» ADMin CiTeSTe UrGenT...sau Oricine AltCineVa Va RoG
Probleme cu punctele Icon_minitimeLun Ian 05, 2009 6:25 pm Scris de Dreamer

» Ban IP dar nu stiu de ce
Probleme cu punctele Icon_minitimeLun Ian 05, 2009 3:46 pm Scris de misscosmy

» despre spoturi
Probleme cu punctele Icon_minitimeLun Ian 05, 2009 10:07 am Scris de ShadowCat

» is this MU engergy forum?
Probleme cu punctele Icon_minitimeDum Ian 04, 2009 3:05 am Scris de Unknown06

» limbaj f urat ...
Probleme cu punctele Icon_minitimeSam Ian 03, 2009 10:23 pm Scris de ShadowCat

» nu gasesc aripi lvl 1 dealea mici..
Probleme cu punctele Icon_minitimeVin Ian 02, 2009 7:20 pm Scris de Gh3r0sBK

» as dori si eu admin
Probleme cu punctele Icon_minitimeVin Ian 02, 2009 7:13 pm Scris de Gh3r0sBK

» ADMIN PLEASE HELP!!!
Probleme cu punctele Icon_minitimeVin Ian 02, 2009 5:01 pm Scris de deathzzzz

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
~~~HarDwarE-HacK~~~
Visit As

 

 Probleme cu punctele

In jos 
AutorMesaj
Ymortal
EnergY-MU PolicE!!!
Ymortal


Numarul mesajelor : 42
Localizare : La piata
Data de inscriere : 25/10/2008

Probleme cu punctele Empty
MesajSubiect: Probleme cu punctele   Probleme cu punctele Icon_minitimeVin Oct 31, 2008 11:15 am

In acest topic o sa zic cateva probleme pe care le cunosc mai bine despre caractere si astfel playerii care au aceste probleme vor putea sa se uite direct aici si nu sa caute in n forumuri.

1. Problema trecerii de 32767 puncte.
Daca ati facut asta atunci la caracter o sa va arate in joc numarul de puncte cu " - " in fata. (de exemplu: - 33000). In primul rand nu va panicati! Aveti rabdare pana intalniti un GM/Admin sau postati problema voastra pe forum. Cel responsabil de aceasta problema va va ajuta cat de repede va putea. Cel mai important e sa aveti rabdare. Daca aveti un numar mare de puncte de pus folositi un calculator nu e mare lucru si e mai putin riscant. Tineti minte: nu e sfarsitul lumii daca aveti de asteptat chiar si o zi pentru a vi se rezolva problema.

2. Problema vrajilor.
Probabil ati observat ca unele caractere nu mai pot folosi anumite vraji sau au probleme la un anumit numar de puncte (agility & energy). Pentru a vedea o parte dintre aceste probleme cititi acest topic: https://energy-mu.forumgratuit.ro/probleme-pe-server-f5/buguri-de-agility-t42.htm

In acel topic ar trebui sa gasiti explicatiile pentru problemele pe care le aveti.
Cateva vraji de SM care au probleme dupa un anumit numar de puncte la agility:
Evil Spirit, Cometfall (care nu va mai merge deloc cand sunteti full stats) si alte vraji minore ca Flame si Meteorite.
Pentru cei care folosesc un SM: incercati sa lasati energy la 30500. Daca faceti full stats (32767) veti observa ca la level 1 veti avea probleme majore cu mana (veti avea mana = 1 si va trebui sa faceti level cu Lightning Ball pana veti avea destula mana si veti putea folosi alte vraji).

Pentru cei care folosesc un DL: Problema majora a DLului este Fire Scream care nu mai merge dupa aprox. 25000 puncte la agility din cauza attack speedului. Un sfat: Daca doriti sa faceti caracterul full atunci lasati cam 25000 puncte la agility, faceti celelalte categorii full stats si abia apoi faceti full si la agility. Asa va fi mai usor si nu va veti chinui sa dati cu Fire Burst pentru a face level.

3. Problema zen-ului (bani).
Probabil ca aproape toata lumea a avut aceasta problema. Vindeti ceva la magazin si treceti de 2 miliarde zen iar apoi nu mai puteti cumpara nimic. Asta se intampla pentru ca maximul de zen este de 2 miliarde.
Sunt 3 cai de a rezolva problema:
I: Dati Switch Character si cant veti reveni in joc veti constata ca zen-ul a revenit la 0. Acum puteti incepe sa strangeti la loc zen si problema e rezolvata.
II: Rugati 1 player sa va dea trade si ceretii niste bani. Cand tradeul se va fi incheiat vezi vedea ca inventar aveti doar zen-ul pe care vi l-a dat acel player.
III: (dureaza cel mai mult dar functioneaza) Continuati sa strangeti zen ... si cand treceti de 4-5 miliarde ( destul de mult de strans Razz ) problema se va rezolva de la sine.

4. Pentru cei care vor sa mearga in icarus dar nu au level pentru aripi.
Folositi 1 dinorant. Il gasiti in lorencia bar si aveti nevoie de level 110.

5. Pentru a nu va lua disconnect in Devias 3.
Cand faceti level de mers in Dev 3 si doriti sa continuati acolo sa faceti level puteti da un Switch Character si atunci nu ar trebui sa mai luati disconnect (am incercat-o si mi-a mers de fiecare data).

6. Al doilea quest (de la Marlon).
Ring of Honor si Dark Stone pot fi gasite usor in Stadium. Marlonul apare in Lorencia 137 87, Noria 166 86, Devias 1 198 47 si Atlans 17 25.

Daca voi mai gasi ceva de scris aveti incredere in mine ca voi posta.
Sper ca v-am fost de ajutor! Very Happy
Sus In jos
 
Probleme cu punctele
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Puncte prea multe
» probleme cu itemele

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
EnergY-MU :: Diverse :: Tutoriale Server EnergY-
Mergi direct la: